Reklama

Martwa Wisła - Sobieszewo

Czyli relacje z wypraw wędkarskich, zdjęcia złowionych ryb, itp.

Moderator: Dano

Awatar użytkownika
Dano
Moderator
Ulubiona metoda połowu: spining i spining
Imię: Daniel

Re: Martwa Wisła - Sobieszewo

Postautor: Dano piątek, 17 października 2014, 05:44

Weź ciepłe ciuchy. Będzie chłodno.

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka
Człowiek bez pas­ji nie zro­zumie dru­giego, który wsta­je o 3.30 żeby pójść na ryby...
fufi
Super wędkarz
Ulubiona metoda połowu: Spinning
Imię: Radek

Postautor: fufi piątek, 17 października 2014, 13:30

Uwaga Panowie,sprawdzone info!
Sandacz na Skandzie występuje :) Dziś mój ojciec,na sprężynę,na dzikuny wyharatał zeda. Równe 53cm. Ja nie atakowałem,siedzę w pracy. Ale zaatakuję :)
Awatar użytkownika
Dano
Moderator

Postautor: Dano piątek, 17 października 2014, 14:19

fufi pisze:Uwaga Panowie,sprawdzone info!
Sandacz na Skandzie występuje :) Dziś mój ojciec,na sprężynę,na dzikuny wyharatał zeda. Równe 53cm. Ja nie atakowałem,siedzę w pracy. Ale zaatakuję :)

dlatego na spina nie brały :-)
Lubią robaki :-)
Człowiek bez pas­ji nie zro­zumie dru­giego, który wsta­je o 3.30 żeby pójść na ryby...
Awatar użytkownika
Vincent
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spinning

Postautor: Vincent sobota, 18 października 2014, 18:31

Skrobnę coś,bo niedawno wróciliśmy z Martwej.
Zimno.Zimowe kombi było bardziej niż wskazane.
Pomimo znacznego wahania ciśnienia,rano notujemy jakieś brania.Może nie z dużą częstotliwością,ale jednak.
Potem,jak zwykle,słabnie.Ostatnie 3-4 godziny biczujemy wodę bardziej dla zasady.
Zaliczyliśmy też policyjną kontrolę-bez mandatu.Nadmienię przy okazji,że na jednostce pływającej wymagana jest:apteczka,kapok dla każdej z osób,gaśnica min. 2kg oraz bosak. My oczywiście cały osprzęt posiadaliśmy :-)
Był to mój czwarty wypad na MW,więc jak by podliczyć je finansowo,to już prawie kupiłem sobie dwa roczne pozwolenia :mrgreen: Skuteczność jak na ten moment 50%.Dwa wypady bez ryby,dwa bardziej niż zadowalające,jak dla mnie.

Podsumowując wyniki z dnia dzisiejszego:
Dano 6 zanderów,niestety nie pofarciło mu się z wymiarem.
Ja 5 sztuk w tym 55, 52 i okoń 35.Mi z kolei szczęście dopisało :-D

Daniel,dzięki za świetny wypad,ciśnienie nam niestraszne ;-)
Awatar użytkownika
Dano
Moderator

Postautor: Dano sobota, 18 października 2014, 19:22

a również dzięki i gratki wymiarowych ryb - chłopaki z okonia mówią, że jak na dwóch jest chociaż jeden wymiarowy, to wyjazd należy zaliczyć do udanych :-)
Coś zagryzało, pogoda znośna. Na następny wypad jeszcze buty zimowe wezmę i ciepłe rękawice - lepiej zdjąć niż nie mieć co założyć :-)
I filmik dla kolegi nagrany - wszystkie założenia spełnione :-)
Bartek
Super wędkarz
Imię: Bartek

Postautor: Bartek niedziela, 19 października 2014, 16:57

No to coś podskubywało. To najważniejsze chyba :)
Łowisko już chyba trochę rozpracowane macie bo i już swoje Danielowy ponton wypływał na tej wodzie.
Teraz moja kolej połowić :)
Awatar użytkownika
Dano
Moderator

Postautor: Dano niedziela, 19 października 2014, 17:12

zaliczyłem 7 wypadów w tym roku, więc uważam że całkiem sporo jak na tą odległość od łowiska.
I to nie jest moje ostatnie słowo w tym temacie mam nadzieję :-) Czy połowiłem?
Ano jak na warunki olsztyńskie to licząc tylko ilość, bez patrzenia na jakoś to można by rzec, że napierdoliłem ryby :-D Przepraszam za brzydkie słowa.
Chciałbym jeszcze w tym roku dobić tak do 15 wypadów, ale będzie pewnie trudno.
Zmieniam nieco podejście i już nie staram się nałowić ile wlezie, ale staram się selektywnie od kolejnego wypadu łowić wymiarowe sztuki. Selektywne przynęty w większych rozmiarach - na 13 cm gumę miałem takie branie i krótki hol, że do dziś go pamiętam....
W tym tygodniu padła jedna szóstka, jedna trójka i jeden cztery i pół. Wiarygodne źródło.
Rekord jednego z moich kolegów z zeszłego roku to 9 sztuk wymiarowych w pierwszych 9 rzutach. W tym roku na razie 4 wymiary na starcie. Kolega mówi ,że trzeba trafić. Jemu łatwiej bo mieszka 150 metrów od MW :-)
Bartek - zgodnie z naszą umową, masz u mnie zaklepane jeszcze wypady na MW :-)
Na PW wysyłam ci "grafik" mojej dostępności :-)

Aha - w planach miałem jeszcze połowy na Zalewie Wiślanym, ale wczoraj Vincent wyciągnął od miejscowego z Elbląga, że od miesiąca nie ma ryby w zalewie - poszły do morza. Rosjanie łowią w swojej części morza.
Awatar użytkownika
Vincent
Weteran

Postautor: Vincent niedziela, 19 października 2014, 19:52

Mnie,przez ta Martwą Wisłę,sandacz wciągnął dość znacznie.Już mnie nosi,żeby pojechać ponownie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dano
Moderator

Postautor: Dano niedziela, 19 października 2014, 20:17

Vincent pisze:Mnie,przez ta Martwą Wisłę,sandacz wciągnął dość znacznie.Już mnie nosi,żeby pojechać ponownie :mrgreen:

Magiczna ryba co :-)
Co ciekawe, jej hol przecież nie jest jakoś ekscytujący. Po prostu jest :-) A jeszcze jak potrafi schrzanić hol innych ryb, bo myśllimy że zed.. Weź mojego szczupaka np czy twojego oxa - zapiżdżają te ryby w naszym kierunku i nie dajemy im szans na walkę :-)
Za to samo branie jest super :-)
Awatar użytkownika
Vincent
Weteran

Postautor: Vincent niedziela, 19 października 2014, 20:49

Dano pisze:
Vincent pisze:Mnie,przez ta Martwą Wisłę,sandacz wciągnął dość znacznie.Już mnie nosi,żeby pojechać ponownie :mrgreen:

Magiczna ryba co :-)
Co ciekawe, jej hol przecież nie jest jakoś ekscytujący. Po prostu jest :-) A jeszcze jak potrafi schrzanić hol innych ryb, bo myśllimy że zed.. Weź mojego szczupaka np czy twojego oxa - zapiżdżają te ryby w naszym kierunku i nie dajemy im szans na walkę :-)
Za to samo branie jest super :-)

Chyba właśnie charakterystyczność brania tej ryby sprawia,że jej połów jest taki wciągający.Pełne skupienie,bo w przeciwnym przypadku "pstryk" i do widzenia.Zresztą samo zacięcie to tylko połowa sukcesu.
Awatar użytkownika
Dano
Moderator

Postautor: Dano poniedziałek, 20 października 2014, 19:45

taka ciekawostka dotycząca miejscówki zwanej "fosfory" - http://m.trojmiasto.gazeta.pl/trojmiast ... lince.html

zdjęcie z lotu ptaka robi wrażenie, ale to jak wyglądało przed zasypaniem - masakra.

I obok tego miejsca jest coś, co powoduje, że człowiek wraca na ziemię....
http://www.galeon.pl/#/pl/home
nasi budują jachty za 2,5 mln euro :-)
Paweł, tam jest jeden z tych, co ostatnio pełnym ogniem szedł. A pełen ogień pochodzi z dwóch silników diesla o mocy 1800 koni każdy :-)
lukaszbruno
Weteran

Postautor: lukaszbruno poniedziałek, 20 października 2014, 22:08

Dano jak znajdzie się miejsce wolne na MW w tym roku to i ja się piszę. Jestem już po wszystkich sprawach mnie "ograniczających" z bardzo pomyślnym zakończeniem, papugi odleciały do ciepłych krajów :-D także chętnie się piszę ;-)
www.eulotki.com - Drukarnia Offsetowa i Cyfrowa, kontakt: 797 796 285 - Dla forumowiczów duuuuże rabaty! ;-)
Awatar użytkownika
Dano
Moderator

Postautor: Dano wtorek, 21 października 2014, 05:53

Łukasz, to dobre wieści :-). Co do MW, to jeśli ktoś wypadnie z wyjazdu - dam ci znac. Do konca listopada w zasadzie mam wszystkie ewentualne daty obstawiwone. Grudnia nie planuję póki co. Muszę też pojeździć gdzie indziej, bo już mnie trochę męczy to łowisko :-). Ewentualnie możesz się z kimś dogadać i zorganizować wyjazd.
W niedzielę mam zawody na jeziorze, na ktore chciałem się i tak wybrać, bo bardzo mi się spodobało, także za szczupakami trochę popływamy. Może w końcu jakieś inne brania niż w tempo :-). Gorzej, jak wylosuję okoniarza - tej ryby w tym roku już mi się nie chce łowić :-)

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
volkswagen
Super wędkarz
Imię: Łukasz

Postautor: volkswagen wtorek, 21 października 2014, 18:45

Dano pisze:Ewentualnie możesz się z kimś dogadać i zorganizować wyjazd.

Jakby brakowało kogoś do ekipy to ja chętnie się przyłącze. Co prawda mam jeszcze zaplanowane kilka wyjazdów na MW tym roku, ale jeden więcej nie zaszkodzi. Byłem tam napewno ponad 10 razy, więc jakąś wiedze mam i znam miejscówki (ps. Dano dzięki za ostatnie wskazówki). Jakby co echo też mam. W grę wchodzą jednak tylko soboty i niedziele, bo zostały mi tylko 3 dni urlopu do końca roku, które planuje wykorzystać na wypad na morze i MW.
Awatar użytkownika
Zloty
Weteran
Ulubiona metoda połowu: każdą lubię ;]
Imię: Mateusz

Postautor: Zloty środa, 22 października 2014, 14:30

jest wypad na 2 ekipy planowany , bo chętni są ja (zloty), mateusz, volkwagen i jankesik +1 więc coś można jeszcze pomyśleć bo naj;lepiej bujać na 2 auta po 3 ososby na łódkę :-) nie jest ciasno a za t bardziej ekonomicznie ;-)
Amor patriae nostra lex

Wróć do „Jak było na rybach?”